Automatisch invullen formulieren

Home » Moodle tips » Automatisch invullen formulieren

Webbrowsers onthouden wat u in formulieren op webpagina’s (tekstvelden) heeft ingevoerd. Bij uw volgende bezoek wordt deze invoerwaarde ter beschikking gesteld. Dit proces heet ‘automatisch invullen van formulieren’. Praktische voorbeelden zijn inlogcodes en adresgegevens.

Wat inloggen bij Moodle betreft is het handig, maar bij het updaten van een profiel of bij het handmatig aanmaken van een nieuwe gebruiker moet wel opgelet worden. De automatisch voorgestelde invoerwaarden bij gebruikersnaam en wachtwoord betreffen uw eigen gebruikersnaam en wachtwoord.

nieuwe gebruiker auto-aanvullen

U moet zelf afwegen of het handig is voor u om autoaanvullen uit te zetten. Voor Chrome en Firefox staat hieronder de instructie.

In Google Chrome moet de setting ‘Automatisch aanvullen inschakelen om webformulier met één klik in te vullen’ uitgezet worden. Kies voor Aanpassen en beheren (knop rechtsboven met drie liggende streepjes) > Instellingen > Geavanceerde instellingen weergeven > Wachtwoorden en formulieren.

In Mozilla Firefox voorkomt u dat Firefox formulierinvoerwaarden bewaart door te klikken op de menuknop (knop rechtsboven met drie liggende streepjes) en kies Opties, bij Geschiedenis kiest u voor ‘Aangepaste instellingen gebruiken voor geschiedenis’ in het vervolgkeuzemenu. Verwijder het vinkje naast Zoek- en formuliergeschiedenis onthouden.

Home » Moodle tips » Automatisch invullen formulieren

Waarom kiest 80% voor Moodle Workplace?

Ontdek hoe Moodle Workplace jouw organisatie helpt met slimme oplossingen, maatwerk en efficiënte leertrajecten. Kies ook voor slimmere oplossingen en meer resultaat met minder inspanning.

MoodleMoot Nederland Vlaanderen 2026 - logo

MoodleMoot 2026

Ben jij een Moodlelaar? Kom dan naar de Moodlemoot en wordt geïnspireerd door andere Moodlelaars. Zien we jou op 17 maart 2026 in Dordrecht?